Nikon Capture NX-D
český návod k použití


K dispozici je již také:

-----------------------------------------

18.1.2020 aktualizace příručky na verzi 1.6.1 - samostatný doplněk si můžete stáhnout ve formátu PDF zde (samozřejmě nesedí stránky, ale s tím se musíte smířit :)
24.04.2021 aktualizace titulní stránky - změny provedené ve verzích 1.6.2. až 1.6.5. nemají na obsah příručky vliv, týkají se pouze opravy drobných chyb a přidání nových fotoaparátů Nikon.

Program Capture NX-D si můžete stáhnout ZDARMA a oficiálně na stránkách Nikonu

- nebo si můžete stáhnout poslední verzi PRO WINDOWS 7 přímo z těchto stránek zde.
(poslední podporované fotoaparáty jsou Z6, Z7, Z50, D850, D5, D7200, D5600, D3500, D500 a starší - tato verze jde instalovat na Windows 7, 8 i 10)

- nebo si můžete stáhnout poslední verzi 1.6.5. (JEN PRO WINDOWS 8x a 10) zde.

= verze 1.6.1. a vyšší již nejde nainstalovat na Windows 7, takže majitelé fotoaparátů Nikon D780, Coolpix P950 a D6 musí mít Windows 8 nebo Windows 10, pokud chtějí program Capture NX-D používat pro tyto (a patrně i všechny novější) fotoaparáty.

 Capture NX-D

Vážení stávající a noví uživatelé programu Nikon Capture NX-D,

původně se na tomto místě nacházel popis demoverze tohoto programu. Od roku 2014, kdy byl program poprvé představen, neexistuje do dnešního dne oficiální návod k použití v češtině. Původně jsem uvažoval o prostém překladu anglické příručky do češtiny, ale zdála se mi nepřehledná a navíc bych musel řešit autorská práva.

Vytvořil jsem proto zcela nový návod, který neobsahuje jen prostý popis funkcí, ale též návody, postupy a příklady jejich použití. Celý návod má 77 stran A4 a je psán současně jak pro anglické, tak české menu - odkaz na (placenou) verzi českého menu je na titulní straně příručky (nejsme dodavatelé českého menu do programu!).

Abyste si dokázali udělat představu, jak příručka vypadá, tak po kliknutí na obrázek příručky si můžete stáhnout či prohlédnout malou ukázku v PDF - ukázka může být i ze starší verze. Elektronická příručka je udržována stále pro aktuální verzi, tištěná o jednu verzi zpět (ale v případě závažné změny v obsahu vyvolané novou verzí je i tato v aktuálním znění).

Příručka je dostupná

  • v elektronické verzi ve formátu PDF
     - na okraji každé stránky je uvedeno jméno vlastníka. Cena elektronické verze je 290,- Kč. Doručení na email.
     

  • v tištěné verzi
    - barevný laserový tisk, plastová vazba, přední průhledné desky, zadní karton. Cena tištěné verze je 490,- Kč včetně poštovného v rámci ČR.

Na Slovensko zasíláme pouze elektronickou verzi za 10,- EUR + poplatky bance za převod ve výši 5,- EUR, celkem tedy 15,- EUR.

Objednávky výhradně emailem. Neplaťte předem, obdržíte nejdříve výzvu k úhradě a po zaplacení obdržíte příručku poštou nebo emailem do 3 dnů.

Elektronickou verzi objednávejte zde - v objednávce uveďte minimálně své celé jméno

Tištěnou verzi objednávejte zde, nezapomeňte uvést celou adresu pro zaslání!

Pokud se Vám odkaz pro objednání neotevře v emailovém programu, zašlete objednávku na email:  kortus @ mako.cz

P.S. Možná je tento postup distribuce nemoderní a zdlouhavý, ale skutečně se nevyplatí programovat jen pro tento účel platební bránu - z tohoto důvodu je platba na účet, obdržíte na email doklad. Děkuji za pochopení.

Součástí příručky NENÍ čeština do programu - NEJSME DODAVATELEM ČEŠTINY DO PROGRAMU - češtinu si můžete objednat na http://www.2msoft.net/2mfoto/.

Pokud s programem začínáte, možná vám pomohou i videa, která jsou vhodným doplňkem příručky:

 

Jaroslav Kortus, 602 379 525 (po 17.00 hod.)

NAVRCHOLU.cz